Ręce

Wiele osób błędnie myśli, że o nawilżenie i dobry stan dłoni dbają tylko kobiety. A wszyscy od dziecka uczymy się o higienie i o tym, jak ważne jest mycie rąk przed posiłkami i po toalecie. Nie bierze się to znikąd. 

Na naszych dłoniach jest średnio 3 200 bakterii z 150 różnych gatunków. Jeśli nie myjemy regularnie rąk, bakterii jest znacznie więcej, zaś zwykły uścisk dłoni może okazać się dla nas ich skupiskiem. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z tego, że przez nie mycie rąk możemy zarazić się różnymi pasożytami czy chorobami. 

Przed wszelkimi niebezpieczeństwami związanymi z nie myciem rąk uchroni nas regularne mycie. Sama woda nie umyje jednak dokładnie naszych dłoni, dlatego potrzebujemy odpowiedniego mydła. W naszym sklepie znajdziesz mydła naturalne, jak i mydła w kostce itp. Dzięki tak szerokiemu wyborowi każdy znajdzie coś dla siebie, a odpowiedni środek nie tylko pozbywa się wszelkich zarazków z naszych rąk, dzięki czemu możemy czuć się znacznie bezpieczniej, ale również pozwoli o nie zadbać. Ten drugi cel warto również wesprzeć odpowiednim kremem do rąk.

Mawia się bowiem, że dłonie powiedzą wiele o człowieku -kto pracuje fizycznie, kto już ma godziwy wiek i wiele innych. Czasem jednak dłonie mogą nas zmylić, gdyż, na przykład, odpowiednio nawilżone dłonie wyglądają znacznie młodziej. 

Kremy do rąk są czymś, co powinno być przez nas stosowane codziennie. Dłońmi posługujemy się każdego dnia do wykonywania wielu czynności, więc odpowiednia ochrona przed zimnem czy ciepłem, a nawet przesuszaniem znacznie przedłuży dobry wygląd skóry dłoni oraz ich zdrowie. Kremy do rąk naturalne mogą być odpowiednim rozwiązaniem dla osób, które mają wrażliwą lub alergiczną skórę.  

Warto też wiedzieć, że wiele kremów do rąk chroni przed narażeniami, np. w pracy fizycznej, a także dbają o skórę przy paznokciach, która ma skłonności do złego wyglądu.

Wizytówką prawdziwego mężczyzny są właśnie dłonie oraz paznokcie. Odpowiednia higiena i poprawne mycie rąk może uchronić nas przed wieloma zagrożeniami, zaś stosowanie kremów pozwoli nasze dłonie ochronić i zadbać o ich wygląd. Szczególnie na to warto zwrócić uwagę, bo sumarycznie w ten sposób dbamy nie tylko o swoje zdrowie, ale również innych.

Aktywne filtry